Wat als je contact zou kunnen maken met je toekomstige zelf? Als je die versie van jezelf om advies zou kunnen vragen of daar begeleiding van zou kunnen ontvangen? Deze interessante vraagstukken wil ik filosofisch en onderzoekend met je bespreken.
Tijd en bewustzijn
Laten we hiervoor beginnen met het begrip tijd, want als we het over tijd hebben, dan gaan we ervan uit dat het verleden achter ons ligt en de toekomst voor ons ligt.
We zien tijd als een soort rechte lijn.
Maar, wat als het niet helemaal zo is. Wat als tijd veel vloeibaarder is en meerdere dimensies kent? Als verleden, heden en toekomst er nog meer kunnen raken en beïnvloeden daardoor?
Spirituele ervaringen zijn dan misschien anders dan we dachten
Als we het zo benaderen, dan kunnen spirituele ervaringen die we gehad hebben, daar misschien door ontstaan zijn.
Dit brengt nog meer vraagstukken met zich mee.
Onzichtbare vriendjes
Was je bijvoorbeeld je eigen onzichtbare vriendje vroeger?
Die persoon die je zag, die met je speelde en ineens ook verdween?
Wat als je innerlijk kind meditaties doet in het hier en nu en dat je dat als kind vroeger voelde en zo waarnam/vertaalde?
Déjà vu
Misschien zijn sommige déjà vu’s hier ook mee verbonden.
Misschien voelt iets alsof je het al eerder gedaan hebt, omdat je het in de toekomst nog een keer gaat doen.
Je werd je van iets bewust dat je toekomstige zelf meemaakte.
Dromen
Bijzondere dromen kunnen hier ook mee te maken hebben.
Die dromen dat je een heel helder advies kreeg van iemand die heel vertrouwd voelde. Iemand die je voor je gevoel al kende, maar toch niet herkende.
Al zou dat spiritueel gezien ook een gids geweest kunnen zijn.
Gidsen
Sommige intuïtieve ingevingen kunnen misschien ook wel van je toekomstige zelf komen.
Die momenten waarop iemand tegen je lijkt te zeggen dat je beter een andere keuze kunt maken.
Een ingeving die je even bijstuurt naar een ander pad.
Een idee dat uit het niets komt, waar geen aanleiding toe is, en die precies blijkt te kloppen.
Wat als dat niet altijd een gids is, maar ook boodschappen van je toekomstige zelf kunnen zijn?
Zoveel vragen en zoveel mogelijkheden.
Contact proberen te maken met je toekomstige zelf
Als je dit interessant lijkt, dan kun je misschien ook wel proberen contact te maken met je toekomstige zelf.
Het is hiervoor als eerste stap fijn om er een gewoonte van te maken om een of twee keer per week een briefje te schrijven aan jezelf van vroeger en eentje aan je toekomstige zelf.
Gewoon om eraan gewend te raken dit te doen. Het helpt je op deze versies van jezelf af te stemmen en wie weet wat voor goeds het ondertussen doet.
Na een paar keer dit gedaan te hebben, kun je eens kijken wat er gebeurt als je een paar simpele gerichte vragen op papier aan je toekomstige zelf stelt.
Laat tussen de vragen genoeg ruimte over en neem de tijd om te ontspannen en te kijken of je je voor kunt stellen dat je je toekomstige zelf bent die deze vragen leest.
Misschien komt er niks, misschien komt je intuïtie uit het hier en nu naar voren toe en geeft je hele waardevolle adviezen.
En misschien voel je je ineens even ouder en meer ervaren. Misschien voel en zie je je ineens op een andere plek zitten en komen er hele waardevolle antwoorden naar voren toe.
Wie weet wat voor moois er kan gebeuren.

Founder van ontspanningstuin.nl en momentjes.com.
Al ruim 16 jaar houd ik me bezig met spiritualiteit, psychologie en gezondheid (ook lichamelijk).
Voor mij hoort het allemaal bij elkaar.
Mijn passie is ‘intuïtie’.
Met alles wat ik doe heb ik dan ook de onderliggende intentie om je nog dichterbij jezelf en je eigen intuïtieve stem te brengen.
Goedemorgen , wat is die bol wat je vast hebt op de foto hierboven .
Murielle
Dat is een gewone bol van glas. 🙂